Pon - Pt 08:00 - 20:00 661 020 166gabinet@jzdent.pl

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej. Systematycznie wykonywane zabiegi higieniczne w domu oraz profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym, pozwalają na zachowanie własnego zdrowego uzębienia, a tym samym pięknego uśmiechu do późnej starości.

 

Leczenie zachowawcze, periodontologiczne, ortodontyczne i protetyczne jest o wiele skuteczniejsze w warunkach prawidłowej higieny jamy ustnej, a leczenie chirurgiczne i implantologiczne wymaga bezwzględnego przestrzegania jej zasad.

Profilaktyka

Profesjonalne zabiegi higieniczne

Profilaktyka chorób zębów i dziąseł

Higienizacja

Przyczyną osadzania się kamienia nazębnego jest nieprawidłowa higiena  oraz osobnicza skłonność do jego odkładania.

Zabiegi nie tylko poprawiają stan kliniczny, ale również usuwając przebarwienia z kawy czy herbaty wpływają na estetykę Twojego uśmiechu.

Higienizacja w Naszym gabinecie wykonywana jest przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną, która została przeszkolona w tym zakresie oraz cały czas doskonali swoje umiejętności   na kursach i dodatkowych szkoleniach.

Ostatnim wprowadzonym urządzeniem w Naszym gabinecie jest Air flow Master Piezon firmy EMS – najwyższej jakości „ brylant  w swojej dziedzinie”, czyli zintegrowany skaler z piaskarka służący do usuwania również kamienia poddziąsłowego oraz w okolicy implantów.

Higienizację, czyli profesjonalne czyszczenie zębów można podzielić na dwie składowe:  scaling naddziąsłowy oraz scaling poddziąsłowy.

Pierwszy z nich to eliminacja kamienia naddziąsłowego, osadu, przebarwień oraz płytki nazębnej.  Istotą działania skalera ultradźwiękowego jest generowanie drgań z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Drgania te przenoszone są na specjalną końcówkę roboczą skalera w jamie ustnej.To właśnie na ten zabieg powinieneś się systematycznie zgłaszać.

Higienistka  na Twoją prośbę przypomni i wyznaczy termin kolejnej wizyty, kontaktując się telefonicznie. Zalecane jest wykonywanie scalingu minimum 2 -3razy w roku, a w przypadku już objawowej choroby przyzębia stosuje się indywidualny plan leczenia.

Scaling poddziąsłowy, wykonywany w sytuacjach dużej ilości kamienia znajdującego się pod dziąsłem. O konieczności wykonania takiego zabiegu zawsze decyduje lekarz. Przy dużych złogach wykonuje się kiretaż zamknięty lub otwarty (zabieg wykonuje lekarz perodontolog).

Jak pozbyć się osadu i przebarwień na zębach?

Piaskowanie zębów to skuteczne rozwiązanie w przypadku chęci pozbycia się osadu i przebarwień na zębach. Celem zabiegu jest usunięcie z powierzchni szkliwa osadu pochodzącego z herbaty, kawy, papierosów lub innych barwiących substancji.

Zabieg piaskowania wykonywany jest przy pomocy urządzenia zwanego piaskarką. Polega na oczyszczaniu powierzchni szkliwa przy pomocy drobnego proszku wyrzucanego pod dużym ciśnieniem.

Co to jest fluoryzacja kontaktowa?

Fluoryzacja zębów (fluoryzacja kontaktowa) to zabieg, do którego wykonania wykorzystuje się związki fluoru, czyli pierwiastka chemicznego z grupy fluorowców. Polega na tym, że na oczyszczoną powierzchnię zęba nakłada się specjalne żele, lakiery i pianki z fluorem.

Fluoryzacja kontaktowa zalecana jest po zabiegu scalingu oraz piaskowania. Wzmacnia szkliwo oraz zapobiega próchnicy oraz nadwrażliwości.

Potrzebujesz konsultacji?

Pozwól nam zadbać Twój piękny uśmiech! Pamiętaj, że podczas wizyty udzielimy również szczegółowego instruktażu dotyczącego higieny jamy ustnej.

Profilaktyka chorób zębów i dziąseł to przede wszystkim systematyczne wizyty u higienistki, wykonującej profesjonalny zabieg czyszczenia zębów z osadu, płytki oraz kamienia nazębnego. Umów się na wizytę już teraz.

 

    Nasze higienistki

    No personnel found, please create the personnel post to use the item.