Pon - Pt 08:00 - 20:00 661 020 166gabinet@jzdent.pl

Wybielanie zębów

Nawet poprzez regularne mycie zębów, trudno usunąć wszystkie przebarwienia, a zwłaszcza te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba. Na szczęście z pomocą przychodzi jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologii estetycznej – wybielanie zębów. Już dostępne w Łapanowie.

W gabinecie stomatologicznym JZ DENT wykonujemy wybielanie zębów dwiema metodami:

 • Gabinetowa - system wybielania zębów PrevDent
 • Domowa (nakładkowa)

Wybielanie zębów systemem PrevDent

Wybielanie zębów metodą PreVdent to innowacyjny i w 100% bezpieczny systemem rozjaśniający zęby z jednoczesnym zniesieniem nadwrażliwości podczas zabiegu. Zabieg wybielania zębów wykonywany jest w gabinecie, a do jego wykonania używana jest specjalistyczna lampa oraz preparat wybielający rozprowadzany na zęby.

W skład preparatu wybielającego wchodzą:

 • nano-hydroksyapatyt – sztucznie wytworzony odpowiednik hydroksyapatytu (głównego składnika szkliwa), który wnikając w powierzchnię szkliwa remineralizuje ją oraz eliminuje nadwrażliwość zębów.
  nisko stężony,
 • 6% nadtlenek wodoru – aktywna substancja wybielająca dzięki której zachodzi proces wybielania koloru zębów nawet o 7 – 8 odcieni w niecałe 3 godziny.
 • ’Stain Removal’ – zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.

Trzy etapy procedury wybielania zębów metodą PrevDent:

Usunięcie plam

Etap ten poprzez użycie „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy. PrevDent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.

Wybielanie

W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie. Efekt: bielszy, jaśniejszy i zdrowszy uśmiech!

Naprawa szkliwa

Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym, białym uśmiechem i bez nadwrażliwości.

Wybielanie regeneracyjne PrevDent to:

 • rozjaśnianie zębów nawet o 7-8 odcieni,
 • efekt, który utrzymuje się od 2 do 3 lat,
 • zminimalizowanie bolesnej nadwrażliwości,
 • remineralizacja uszkodzonego szkliwa,
 • "biała" deita tylko 24h po zabiegu.

Wybielanie zębów metodą domową (nakładkową)

Wybielanie zębów nakładkowe to wybielanie zębów w domu przy pomocy specjalnych nakładek wybielających. Metoda wybielania nakładkowego polega na pobraniu wycisku szczęki i żuchwy oraz przygotowaniu na tej podstawie specjalnej, zindywidualizowanej szyny.

Na dzień

Na noc

Którą metodę wybielania zębów wybrać?

Tak naprawdę wybór metody wybielania zębów zależy przede wszystkim od posiadanego czasu i budżetu przeznaczonego na swój wymarzony biały uśmiech. Wybierając metodę nakładkową już w kilkanaście dni możemy osiągnąć wymarzony efekt wybielenia. Zabieg metodą PrevDent trwa natomiast około 20 minut, a efektem są zęby bielsze nawet 0 7-8 odcieni. 

Czy każdy może skorzystać z wybielania zębów u stomatologa?

Wybielanie zębów wykonujemy dla każdego Pacjenta powyżej 16 roku życia. Ważne, aby zęby zostały wcześniej wyleczone z wszelkich ubytków.

Do przeciwwskazań, które wymagają konsultacji z lekarzem należy ciąża, okres karmienia piersią, epilepsja.

Wybielanie zębów wykonane pod opieką lekarza stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł.

Czy wybielanie zębów boli?

Procedura firmy PrevDent jest niemalże bezbolesna. Zdarza się, że Pacjent cierpiący na nadwrażliwość zębów może odczuwać dyskomfort.

Kilka godzin po zabiegu występuje także nadwrażliwość zębów. Dyskomfort ten jednak szybko mija.

Jak długo moje zęby pozostaną białe?

Wybielanie zębów metodą PrevDent może się utrzymać od 2 do 3 lat. Należy jednak pamiętać, że efekt procedury wybielania zębów wykonywanej w naszym gabinecie w Łapanowie, zależny jest przede wszystkim od przyzwyczajeń żywieniowych. Na utrzymanie białego uśmiechu wpływa także stopień higieny jamy ustnej oraz indywidualne warunki Pacjenta. 

Posiadam na zębach plomby i korony. Czy one również zostaną wybielone?

Metody wybielania zębów stosowane w naszym gabinecie w Łapanowie nie oddziaływają na plomby i korony.

Wybielaniu ulegają wyłącznie zęby naturalne dlatego zaleca się, aby wszelkie leczenie oraz wymianę wypełnień należy dokonać po wybielaniu (najwcześniej 14 dni od zabiegu).

Potrzebujesz konsultacji?

Chcesz odwiedzić nasz gabinet stomatologiczny w Łapanowie, ale nadal nie wiesz, którą metodę wybielania zębów wybrać? A może masz inne pytania dotyczące estetyki Twojego uśmiechu?

Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojego naturalnego koloru szkliwa – czas spełnić swoje marzenia o pięknym i białym uśmiechu. Zachęcamy do kontaktu.

  Specjaliści

  No personnel found, please create the personnel post to use the item.