Pon - Pt 08:00 - 20:00 661 020 166gabinet@jzdent.pl

Stomatologia estetyczna

Coraz więcej osób dostrzega, jak ogromny wpływ na wygląd twarzy mają ładne, harmonijne zęby z naturalnym kształtem dziąseł i warg.

Piękny, biały uśmiech często decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie robimy na innych, ale też wpływa na naszą samoocenę.

Piękne zęby dodają pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy.

Obecnie Pacjenci mają więcej opcji niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o możliwości poprawy wyglądu swoich zębów. Większość z nich wykonana może zostać podczas tylko jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Zabiegi poprawiające estetykę wyglądu Pacjenta znajdujemy w różnych dziedzinach stomatologii:

  • profilaktyce,
  • stomatologii zachowawczej,
  • ortodoncji, implantologii.

Prawie wszystko, co robi się w protetyce ma ogromne znaczenie dla wyglądu estetycznego.

Najpopularniejszym zabiegiem profilaktycznym jest skaling i piaskowanie oraz wybielanie zębów. W leczeniu zachowawczym, wykorzystując nowoczesne materiały kompozytowe, można poprawić wygląd przebarwionych, uszkodzonych zębów.

Gdy rekonstrukcja zęba czy przebarwienia wymagają więcej niż tylko wybielania, wypełnienia, proponujemy rozwiązanie w postaci licówek lub porcelanowych koron.

Do nowoczesnych rozwiązań należą także tzw. protezy bezklamrowe, które w 100% pozwalają ukryć fakt posługiwania się nimi oraz korony, mosty i licówki wykonywane z coraz lepszych materiałów, imitujących z perfekcyjną dokładnością własne zęby.

W ortodoncji zabiegiem poprawiającym estetykę jest m.in. regulowanie wadliwego, nieestetycznego ustawienia zębów, a przy pomocy implantów można uzupełniać brakujące zęby w sposób trwały i estetyczny.

Czym jest skaling zębów?

Skalling zębów jest to zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego, który gromadzi się przede wszystkim w okolicach tzw. szyjek zębowych.

Częstym skutkiem zgromadzonego kamienia są stany zapalne dziąseł oraz choroby, takie jak próchnica czy paradontoza.

Co to jest piaskowanie? Czy jest bezpieczne?

Piaskowanie zębów to prosty i nieinwazyjny zabieg stomatologiczny polegający na oczyszczeniu zębów ze zgromadzonego na nich kamienia i osadu przy zastosowaniu zawiesiny, która zawiera drobinki substancji czyszczącej.

Przeciwwskazaniem do piaskowania są ostre stany zapalne dziąseł (wtedy piaskowanie powinno być odłożone do następnej wizyty), astma, przewlekłe choroby układu oddechowego. W takim przypadku nakładany jest jedynie fluor.

Czym różni się piaskowanie od wybielania zębów?

Piaskowanie polega tylko na usunięciu osadów z zębów powstałych np. na skutek picia kawy, herbaty, palenia tytoniu, spożywania niektórych leków i “odsłonięciu” naturalnego koloru zęba.

Natomiast wybielanie to zabieg polegający na wniknięciu specjalnego preparatu do tkanek zęba i czego efektem jest rozjaśnienie jego koloru.

W jakim celu stosuje się licówki?

Licówki stosuje się w celu zmiany kształtu uzębienia.

Mogą być one wykonane z porcelany (wersja droższa) lub z materiału kompozytowego (wersja tańsza). Zakłada się je na przednią powierzchnię zębów. Licówki stosuje się zarówno w przypadku trwałych przebarwień zęba, nieestetycznego kształtu, jak i złamań.

Potrzebujesz konsultacji?

Marzysz o polepszeniu wyglądu zębów oraz twarzy? 

Dysponujemy bogatym wachlarzem możliwości odbudowy lub poprawy uśmiechu. Warto zadbać o to aby zęby dodawały nam blasku, urody oraz zdrowia i służyły przez wiele lat. Stomatologia estetyczna łączy naukę i technikę dentystyczną ze sztuką, aby kreować piękne uśmiechy.